Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aha, tak vy jste zvědaví, jakže to celé začalo??? No tak to vám bylo takhle...

 

Někdy v lednu, asi tak v polovině ledna, jsme si spolu jako normálně telefonovali. Já v Bruselu, Péťa v Praze. Tak nějak jsme si už na tenhle způsob komunikace zvykli, i když ze začátku nám to moc nešlo - ani jeden nemáme rádi takové to vykecávání po telefonu. Po několika měsících daleko od sebe nám asi došlo, že musíme zatnout zuby a že když chceme i nadále mít aspoň nějaký vztah, tak hodinové hovory po drátě jsou prostě nutné.

Ale abych neodbíhala - kecáme, kecáme, hlavně o blbostech, a najednou jeden z nás říká: "Možná bychom se měli vzít už teď, proč bychom vlastně měli čekat až po předsednictví?"

"Nojo, to je fakt."

"Ale teď není čas nic plánovat, v práci to je šílené a to by se to dost blbě organizovalo".

"No tak si to uděláme malé, jen my dva a svědci. Po předsednictví můžeme udělat oslavu pro všechny. Takhle by to šlo"

"No tak to je super nápad. Ale kde to uděláme?"

"No kde bysme to dělali? Když to bude takhle malý, tak nemusíme nic řešit, uděláme to na radnici v Praze 3, pod kterou spadáme"

"Bezva. Tak běž zjistit, kdy mají volné termíny, uděláme to co nejdříve"

Vážené čtenáře musím upozornit, že se nejedná o doslovný přepis našeho rozhovoru. Faktem ale je, že takhle nějak to bylo. Za hodinu bylo vše dohodnuto.

Za pár dní jsme měli informace o volných termínech (to byly skoro všechny v příštím měsíci - světe div se - v únoru se lidi nežení a nevdávaji)

No a nakonec jsme se rozhodli pro pátek 20. února 2009 od 11.00 hod. Na radnici na Praze 3. Vyplnili a podepsali jsme nějaké formuláře a divili jsme se, jak je jednoduché vzít se.

No, vlastně jeden malý zádrhel nastal. Když jsem si zvolila příjmení Kaška. Paní z radnice chápavě kývala a přesvědčovala mě, že ona přece ví, že od mužského příjmení končícího na "a"(jako třeba "Kaška") jsou gramaticky správné ženské tvary dva - jeden končící na -a (Kaška) a druhý končící na -ová (Kašková). Přesto chtěla podepsat papír, že se chci jmenovat gramaticky správně kvůli svému zahraničnímu působení Nojo, byrokracie...

Tak a to je všechno. Opravdu to bylo takhle jednoduché. A jaká byla svatba? Tak to se koukněte do rubriky "Tak takové to bylo".

Lenka

PS: chcete vědět, kdo s tím nápadem přišel jako první? Zeptejte se Petra

 

 

Náhledy fotografií ze složky Naše malá milá svatbička

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář